360° Artikulerat endoskop med 3,9 mm sond FLX-G39
- Beskrivning
- Förfrågan
Beskrivning
360° Artikulerat endoskop med 3,9 mm sond FLX-G39
Ansökan
- Det 360° ledade endoskopet är för inspektion av flygplan, turbiner, svetsar, motorer, motorer och p Den stöder videoinspelning, bildfäste, Bildförstoring, bildfrysning, bildrotation, analog linjalfunktion och vattentät IP 67.
- Dessa enheter har ett insticksrör som visar och fångar varje detalj av din inspektion med 360° artikulation, böjvinkel upp till 180° beroende på olika längder. Insättningsröret (9mm henne) är vattentät IP67 och innehåller LED-lampor för att ge konsekvent belysning.
- 5-tums LCD-skärm med kontrolldel med video (Mp4) och bild (Jpeg) fånga dina inspektioner sparade direkt till en 32G TF Och de uppladdningsbara 3000maH litiumbatteripaketen ger 5 timmars kontinuerlig drift.
| Miljöförfrågan | |
| Arbetstemp. | -10℃-50 ℃, inget behov av förvärmning (anpassad -40℃-85℃) |
| Sond arbetstemp. | -20℃-70 ℃ (anpassad temp.) |
| Förvaringstemp. | -30℃-50 ℃ |
| Relativ luftfuktighet | max 90%,Ingen kondens |
| Vattentät | Insättningsrör IP67 |
| Värd | |
| Mått | 350*155*59mm |
| Batteriets arbetstid | ≧ 4 timme |
| Vikt | 1kg,med resväska:5kg |
| Visa | 5 tum IPS HD LCD |
| Skärmupplösning | 1024X768 |
| Stöd för TF-kort | 32GB(max 128GB) |
| Videoutgång | HDMI HD-gränssnitt |
| Sond | |
| Typ av belysning | Integrerad belysning justerbar LED-lampa(8-jämnt dimning) |
| Vy över vinkeln | 120°(standard) |
| Skärpedjup | 8mm-120 mm (standard); |
| Pixels | 1 miljoner pixlar |
| Ytterdiameter | 3.9 mm |
| Insatsrörets längd | 1 m (1-6 meter tillval) |
| System/mjukvara | |
| OS | WES |
| Video/bildformat | MP4/JPEG(.JPG) |
| Bildkontroll | Frysning, zoomning, ta bild, videoinspelning, flip, analoga linjalfunktioner |
| Zoom | 4x~5x |
| Systemspråk | Engelska Tyska Spanska Franska Italien Japanska Kinesiska |
https://www.linkedin.com/in/eason-flexi-a944a297/
360° Endoskopiindustrin
360° Industriellt endoskop
360° Industriendoskopi
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriella endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriella endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriell Tann
360° Industriell endoskopisk
360° Industriellt endoskop
360° Industriella endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriella endoskop
360° Industriell endoskopi
360° Endoskopi industriell
360° Industriell övervakningsstudier
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop
360° Industriellt endoskop























