360° artikulovaný endoskop s 3,9 mm sondou FLX-G39
- Popis
- Dotaz
Popis
360° artikulovaný endoskop s 3,9 mm sondou FLX-G39
Aplikace
- The360° articulated endoscope is for the inspection of aircraft, turbines, welds, engines, motors and p It supports video record, snímek snímku, Image enlargement, image freeze, image rotation, analog ruler function and waterproof IP 67.
- These units feature ainsertion tube which view and capture every detail of your inspection with 360° articulation, bending angle up to 180° according to different length. The insertion tube (9mm dia) is waterproof IP67 and contains LED lights to provide consistent illumination.
- The 5inch LCDdisplay with control part with video (MP4) and image (JPEG) capture of your inspections saved directly to a 32G TF And the rechargeable 3000maH lithium battery packs provide 5 hours continuous operation.
| Environment request | |
| Working temp. | -10℃-50℃, no preheat need(customized -40℃-85℃) |
| Probe working temp. | -20℃-70℃ (customized temp.) |
| Storage temp. | -30℃-50℃ |
| Relative humidity | max 90%,No condensation |
| Vodotěsný | Insertion tube IP67 |
| Host | |
| Measurements | 350*155*59mm |
| Battery working time | ≧ 4 Hodiny |
| Hmotnost | 1kg,with suitcase:5kg |
| Zobrazit | 5 inch IPS HD LCD |
| Display Resolution | 1024X768 |
| TF card support | 32GB(max 128GB) |
| Video výstup | HDMI HD Interface |
| Probe | |
| Illumination Type | Integrated lighting adjustable LED light(8-úroveň stmívání) |
| View of angle | 120°(default) |
| Depth of field | 8mm-120mm (default); |
| Pixels | 1 million pixels |
| Outer diameter | 3.9 mm |
| Length of the insert tube | 1 m (1-6 meters optional) |
| System/software | |
| OS | WES |
| Video/Image format | MP4/JPEG(.JPG) |
| Image Control | Freezing, zoomování, vyfotit, video record, flip, analog ruler functions |
| Přiblížení | 4x~5x |
| System language | English\ German\ Spanish \French\ Italy\ Japanese\ Chinese |
https://www.linkedin.com/in/eason-flexi-a944a297/
360° Công nghiệp nội soi
360° ינדוסטריאַל ענדאָסקאָפּע
360° Industri Endoskopi
360° Industriali Endoscopio
360° Ipari endoszkóp
360° Βιομηχανικά ενδοσκόπιο
360° Endoscopio industrial
360° Промислові ендоскопа
360° Diwydiannol endosgop
360° Endüstriyel Endoskop
360° Endoscope อุตสาหกรรม
360° Industrial endoskop
360° Priemyselné endoskopy
360° Индустријски Ендосцопе
360° Industrial endoskop
360° Endoscópio Industrial
360° Industrial Tann
360° Индустриски ендоскопската
360° Industrial endoscop
360° Pramonės endoskopų
360° Endoscópio Industrial
360° Industrijski endoskop
360° Průmyslové endoskopy
360° Industriële Endoscopie
360° Endoscopi industrial
360° Industrial tähystystutkimusten
360° Industrial Endoscope
360° Endoscope industriel
360° Промышленные эндоскопа
360° Industrie Endoskop
360° Industrial endoskop
360° 산업용 내시경
360° Industrial Endoskop
360° Промишлени ендоскоп
360° Industrial Endoscope
360° Tionscail Endoscope
360° المنظار الصناعية




















